Wyspa Herdla - co warto zobaczyć w okolicy Bergen?

4 czerwca 2014

Wiszący most na wyspę Sotra, czyli Sotrabrua
Mam ogromne szczęście mieszkać w miejscu, z którego łatwo dostać się w ciekawe okolice. Obecnie, korzystając z pięknej słonecznej pogody, odwiedzamy z mężem pobliskie wyspy, zatoczki i plaże.
1. Wyspa Sotra
W dniu, kiedy się na nią wybraliśmy, szukaliśmy łatwo dostępnego miejsca na grilla z ładnym widokiem. Nie udało się takiego znaleźć, ale za to odkryliśmy nowe szlaki w okolicy Fjell. Jeszcze tu wrócimy!

2. Wyspa Askøy - Kollevågen
Głodni postanowiliśmy pojechać na znane nam już plaże na sąsiedniej wyspie Askøy i tam zrobić grilla. W Norwegii bardzo popularne są grille jednorazowe, które można kupić na stacjach benzynowych i w marketach. Taki grill ma już brykiet i podpałkę, więc wystarczy ją podpalić, chwilę poczekać i można piec kiełbaski. Po wypaleniu się grilla można go wyrzucić do specjalnie oznaczonych metalowych koszy, które znajdują się często po drodze z plaży na parking.
Plaże Kollevågen są dobrze zorganizowane. Na miejscu można się kąpać, wylegiwać na trawce lub rozgrzanych głazach, grać w badmintona czy tak jak my - grillować.
Kollevågen
3. Wyspa Herdla
Słońce strasznie mocno grzało, więc po zjedzeniu kiełbasek, ruszyliśmy dalej w drogę na sam kraniec wyspy Askøy i dotarliśmy do mostu na małą wyspę Herdla. Widok zapierał dech w piersi! Uwielbiam taki ogrom przestrzeni i spokojne morze. Na tej wyspie także są plaże, miejsca na spacery, pole golfowe i duży wiatr, z którego korzystają surferzy.
PS. Na wyspie znajduje się rezerwat, więc nie wszędzie można dojechać samochodem.
Herdla

Krowy podziwiające widoki na wyspie Herdla

Widok z wyspy Herdla na ośnieżone góry
Niech mi teraz ktoś powie, że w Norwegii jest zimno ;)

24 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...