Bagaż podręczny i kosmetyki

2 lipca 2013


Za niecałe 2 tygodnie lecę z mężem na weekend (piątek - poniedziałek) na Majorkę, by chwilę odpocząć. Zabieram jedynie bagaż podręczny, żeby zredukować koszty podróży oraz zbędne dźwiganie dużej walizki.

Okazuje się, że podróżując tanimi liniami lotniczymi, jesteśmy ograniczeni w ilości kosmetyków. Do bagażu podręcznego możemy zabrać jedynie 1 litr płynów w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml. Dodatkowo przewoźnicy życzą sobie, by były one zapakowane w jedną przezroczystą torebkę strunową lub kosmetyczkę. Postanowiłam więc przygotować się wcześniej do wyjazdu i zrobiłam listę potrzebnych kosmetyków pielęgnacyjnych:


1. Pasta do zębów
2. Produkty do opalania i po opalaniu
3. Krem do twarzy
4. Balsam do ciała
5. Antyperspirant
6. Żel pod prysznic
7. Szampon
8. Odżywka do spłukiwania
9. Odżywka w sprayu
W jaki sposób mam się z tym wszystkim zmieścić w bagażu podręcznym?

Moje kosmetyki są w mniejszych wersjach, przelane do małych buteleczek lub po prostu w w formie próbek.Drogeria Rossmann oferuje kosmetyczki, w które jednak ciężko zmieścić podstawowe kosmetyki. Kupiłam i zdecydowanie nie polecam, ponieważ nawet mój mąż nie jest w stanie spakować się do niej.
Na szczęście z pomocą przychodzi dział z wyposażeniem kuchni w osiedlowym sklepie wielobranżowym, w którym możemy znaleźć woreczki strunowe w kilku rozmiarach i wariantach. Najwygodniejsze jakie udało mi się kupić, to firmy STELLA pack "Torebki śniadaniowe z suwakiem" w rozmiarze 20 x 20 cm. Taki rozmiar jest optymalny i bez problemu pomieści wszystkie moje kosmetyki pielęgnacyjne.

4 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...