PAT&RUB szampon objętość i wzmocnienie

8 listopada 2013


Obecnie panuje moda na kosmetyki w 100% naturalne i coraz więcej firm stara się sprostać oczekiwaniom klientów. Jedną z nich jest PAT&RUB by Kinga Rusin.

Obecnie używam zamiennie 3 szamponów. Uważam, że moje włosy za szybko przyzwyczają się do jednego i przestaje on działać. Jedynym z aktualnych gości w mojej łazience jest produkt PAT & RUB z serii objętość i wzmocnienie. Kupiłam go w zestawie z odżywką, jednak o samej odżywce nie mam jeszcze wyrobionego zdania, bo za rzadko ją używam.

W składzie szamponu, jak widać na zdjęciu, nie ma nic niepokojącego, chyba, że ktoś jest uczulony na któryś z tych naturalnych składników.


Szampon towarzyszy mi od początku przyjazdu do Norwegii i wkrótce się skończy. Kosmetyk zamknięty jest w miękkiej tubce z zamknięciem na klik. Niestety tubka jest zbyt miękka i często szampon wylewa się w zbyt dużej ilości, przez co niepotrzebnie się marnuje. Jest po prostu zbyt płynny, praktycznie jak woda, tylko, że brunatna. Przydałoby mu się inne opakowanie. Myślę, że dużo lepsza byłaby zwykła butelka z zamknięciem typu "press" i o pojemności 500 ml.


W dodatku, jak to bywa z naturalnymi produktami do włosów, trzeba użyć ich więcej, by zaczęły się pienić. Zapach szamponu jest ziołowy, ale w tym przypadku mnie odpowiada. To nie jest taki typowy duszący zapach przypraw z Maroka czy jakiegoś kadzidełka z Indii.

Moje włosy po myciu szamponem bez silikonów, nie chcą się rozczesywać. Są za to całe poplątane i nawet Tangle Teezer sobie z nimi nie radzi. Po umyciu tym szamponem jest podobnie. Mogę wyszarpać garść włosów, a one i tak nie będą rozczesane. Psikam więc swoje włosy odżywką bez spłukiwania z Gliss Kur i rozczesują się od razu.


Po wysuszeniu włosy wyglądają zdrowo, błyszczą się i są puszyste przez długi czas. Faktycznie wyglądają jakby ich było więcej. Do tej pory żaden szampon tak mile mnie w tym względzie nie zaskoczył. Jednak nie wiem czy włosy są mocniejsze i mniej wypadają, ponieważ u siebie nie zauważyłam w tym względzie żadnych zmian.

Podsumowując:
Zakup tego szamponu uważam za udany i chętnie kupię ponownie. Przeraża mnie tylko jego niska wydajność za wysoką cenę i ta nieszczęsna tubka. Jeśli producent zmieni opakowanie na butelkę, to kupię od razu. A jeśli ta butelka będzie dodatkowo miała pojemność 500 ml, to kupię od razu kilka sztuk :D


Czy inne szampony z PAT & RUB warto kupić?

41 komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...