BIODERMA płyn micelarny Hydrabio H2O

18 grudnia 2013


Każda z nas ma swój ulubiony sposób na zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy. U mnie królują płyny micelarne, najlepiej takie, które można używać również na oczach. Moje oczy są wrażliwe, łatwo ulegają podrażnieniu i w dodatku korzystam z soczewek jednodniowych. Nie jestem więc łatwym klientem dla firm produkujących płyny micelarne.
Dawno temu w szkole uczono mnie co to są micele i co mają wspólnego z mydłem czy płynem do zmywania podłogi. Wtedy jednak nie myślałam, że znajdą zastosowanie w kosmetykach.


Obecnie sprzedawane płyny micelarne wyglądają jak zwykła woda, ale zawierają w składzie estry kwasów tłuszczowych, które tworzą micele i zamykają w sobie cząsteczki brudu. Później zbieramy je na wacik i skóra zostaje oczyszczona.
Moim faworytem są płyny firmy BIODERMA, różne rodzaje, kupowane w zależności od aktualnych potrzeb mojej skóry. Na zimę preferuję serię Hydrabio H2O, która dobrze nawilża skórę twarzy.


Kosmetyk znajduje się w przezroczystej butelce z niebieską nakrętką. Nie ma żadnego zapachu, jest krystalicznie czysty, ale wstrząsanie powoduje powstawanie lekkiej piany na powierzchni płynu. Butelka ma pojemność 250 ml, ale jest grubawa, więc dobrze się ją trzyma w dłoni. Natomiast otwór jest malutki, przez co precyzyjnie dozuje odpowiednią ilość na płatek kosmetyczny.

Skład:


Płynu łatwo się używa, zwłaszcza do oczu. Po prostu namoczone nim płatki przykładam do powiek, chwilę trzymam i przemywam oczy bez niepotrzebnego tarcia. Następnie czynność powtarzam, aż do czyściutkiego wacika. Dobrze zbiera maskary, cienie i kredki. W przypadku oczyszczania twarzy, najpierw myję ją żelem, a dopiero na koniec przemywam płynem micelarnym. Hydrabio H2O dobrze nawilża i sprawia, że skóra staje się miękka. Teoretycznie przy tłustej skórze lub mieszanej, po użyciu tego płynu micelarnego, nie trzeba nakładać kremu. Jednak ja z przyzwyczajenia lubię kremować twarz na noc.


Kosmetyk kupuję zazwyczaj w aptekach internetowych, płacąc za dwie sztuki około 40 pln. Uważam, że cena jest świetna, jak na takie działanie. Po użyciu tego płynu nigdy nie piekła mnie skóra czy oczy, więc zdecydowanie polecam wrażliwcom, takim jak ja.


Używałyście tego płynu?

36 komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...