Krem pod oczy - The Oriental Double Perfection Eye Healer Plus od Skin79

14 maja 2014

Ostatnio coraz bardziej przykładam się do pielęgnacji delikatnego obszaru na twarzy, jakim jest skóra pod oczami. W końcu za 3 miesiące skończę 30 lat. Jednak znalezienie dobrego kremu pod oczy na dzień w rozsądnej cenie nie jest łatwe. Przeczytałam więc u Sroki o jej azjatyckiej pielęgnacji i zaciekawiona postanowiłam kupić polecany przez nią krem. Używam go już od 2 miesięcy, więc czas wydać o nim opinię.
Skin79 jest koreańską marką, która kojarzy się głównie z dobrymi kremami BB. Już samo opakowanie kremu wygląda atrakcyjnie, ponieważ jest w kształcie białego długopisu ze złotymi elementami. Początkowo było zabezpieczone srebrną naklejką, która utwierdza nas w przekonaniu, że nikt nie otwierał opakowania przed nami. Kosmetyk dozuje się przez poręczną pompkę, która pozwala jednym ruchem uzyskać wystarczającą ilość kremu na skórę pod dwoma oczami. Jest to dla mnie jedna z bardziej higienicznych form dla kremów.
Konsystencja The Oriental Double Perfection Eye Healer Plus jest żelowa i bardzo lekka. W dodatku ma delikatny przyjemny zapach, który nadaje mu otoczkę luksusu. Po nałożeniu go pod oczy czuję lekkie chłodzenie oraz mam wrażenie, że moje poranne zaspane spojrzenie szybko znika.  Po chwili żel wchłania się całkowicie i w związku z tym, że nie zauważyłam, by pozostawiał warstwę, od razu nakładam na niego korektor.
Zadaniem tego produktu jest zmniejszenie cieni, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek. W tych kwestiach pomocą służą składniki aktywne zawarte w kremie, jak arbutyna, adenozyna, mieszanka herbat, kompleks Peptatox, wyciąg z liści grabu japońskiego oraz ekstrakt z kawioru. Skład jest jednak dużo bogatszy i niektórym osobom nie przypadnie do gustu ze względu na parabeny.
Jednak moja skóra pod oczami dobrze reaguje na ten krem. Zauważyłam, że stała się miękka i sińce są mniejsze. Mam też wrażenie, że jest bardziej nawilżona i żaden korektor nie jest w stanie jej teraz wysuszyć. Dodam, że tego kremu używam jedynie rano. Na noc stosuję serum od Estee Lauder, a czasem po południu krem od Sue Devitt. Możliwe, że wspólne działanie tych trzech produktów przyczyniło się do obecnego dobrego stanu mojej skóry pod oczami.
The Oriental Double Perfection Eye Healer Plus ma 15ml i na ebay kosztuje około 160kr (~80zł). Myślę, że  za taką cenę trudno obecnie kupić dobry krem pod oczy. Dla mnie dużą jego zaletą jest współpraca ze wszystkimi aktualnie używanymi przeze mnie korektorami. Nic się nie waży i nie roluje, więc jestem bardzo z tego powodu zadowolona.

35 komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...