Pielęgnacja tłustej cery

20 maja 2014

Jak wiecie moja prawie 30-letnia skóra twarzy często zmienia swoje oblicze, jednak zazwyczaj jest mieszana lub tłusta. Dlatego moja pielęgnacja wymaga ciągłego skupienia i dobierania poszczególnych kosmetyków pod jej aktualne potrzeby. Dla mnie najlepiej by było, by kosmetyki regulowały wydzielanie sebum, nawilżały i działały przeciwzmarszczkowo. Dotychczas nie znalazłam jednak takiej idealnej linii kosmetycznej.
Wieczorny rytuał zaczynam od peelingu ust, przy pomocy produktu z LUSH. Następnie psikam dwie pompki olejku Lierac do demakijażu  i zmywam nim twarz i odrobinę oczy. Niestety trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, ponieważ gdy dostanie się do oka, to strasznie piecze. W pogotowiu mam więc zawsze płatek nasączony micelem. Olejek Lierac usuwa z grubsza cięższy makijaż i radzi sobie nawet z wodoodporną kredką. Następnie zmywam jego resztki oraz pozostałości makijażu wacikami nasączonymi płynem micelarnym, obecnie firmy Garnier. Później wykonuję peeling twarzy produktem IOPE i na sam koniec wieczornego mycia stosuję tonik, w tej chwili jest to produkt firmy Ella Bache. Czekam chwilę aż się wchłonie i wtedy spryskuję jeszcze twarz wodą termalną. Po tych zabiegach wklepuję serum Advance Night Repair pod oczy z Estee Lauder. Mam 4 ml miniaturkę, która jest bardzo wydajna. Natomiast na twarz i szyję nakładam serum Repair Amino-acid z koreańskiej firmy skin79.
Czasami na koniec nakładam jeszcze krem na noc na przebarwienia Skinoren. Trzy razy w tygodniu robię sobie też maseczki na nos i brodę. W tej chwili używam oczyszczającej maseczki firmy MIZON Pore Cleansing Volcanic Mask. Wierzę, że ta wulkaniczna glinka robi swoją robotę i oczyszcza moje pory.
Natomiast poranki zaczynam od umycia twarzy żelem z wodą firmy Bioderma, następnie przemywam skórę płynem micelarnym i nakładam emulsję dla skóry tłustej Lierac Initiatic lub krem z SPF30 od Avene. Na koniec wklepuję krem pod oczy koreańskiej firmy Skin79 i jestem gotowa, by zacząć dzień.
Dopóki nie zebrałam tych kosmetyków do zdjęć, w życiu nie zgadłabym, że mam ich 14. Myślę, że wszystkie nie są koniecznie, jednak przyzwyczaiłam się do takiego rytuału, zwłaszcza takiego wieloetapowego wieczornego mycia twarzy.

Chętnie przeczytam jak wygląda Wasza obecna pielęgnacja.

44 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...